Parafia św. Antoniego
Ogłoszenia
10 Listopada 2019 roku

1.      Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: Sudan Południowy - Przemilczane Cierpienie! W Sudanie Południowym 7 mln ludzie w sposób wręcz skrajny głoduje, 3,5 mln mieszkańców nie ma dachu nad głową, dzieci są zmuszane do działań zbrojnych. Naszymi ofiarami składanymi do puszek przy drzwiach kościoła wspieramy właśnie Sudan Południowy aby ulżyć ogromnemu cierpieniu żyjących tam ludzi! 

 

2.      Jutro (Poniedziałek 11.11. br.) Narodowe Święto Niepodległości. Msze Święte w naszym Kościele o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Msza Święta w intencji Ojczyzny w 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości zostanie odprawiona o godz. 12.00. Ze względu na układ niedzielny  Różańca za zmarłych w tym dniu nie ma!   

 

3.      W odpowiedzi na wezwanie Papieża Franciszka za tydzień w niedzielę 17 listopada br. przed naszym kościołem zbiórka do puszek dla biednych i potrzebujących w ramach Trzeciego Światowego Dnia Ubogich! Bardzo proszę o dar solidarności serca z biednymi i ubogimi oraz o wsparcie materialne potrzebujących!

 

4.      W związku z przeprowadzaną 17 listopada międzynarodową kwestą na rzecz ubogich w ramach Trzeciego Światowego Dnia Ubogich, zbiórka na wymianę ogrzewania w kościele przeprowadzana przez Duszpasterską Radę Parafialną zostaje przeniesiona na niedzielę 24 listopada br. Kolejny raz bardzo proszę o wsparcie tej tak bardzo potrzebnej inwestycji

 

5.      W rozpoczynającym się tygodniu będziemy przeżywać:

 • W poniedziałek - wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa
 • We wtorek - wspomnienie Św. Jozafata, biskupa i męczennika
 • W środę - wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. Po Mszy Świętej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 • W piątek - z racji trzeciego piątku miesiąca listopada Msza Święta ku czci Miłosierdzia Bożego a po Mszy Świętej Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

6.      W niedzielę 17 listopada o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta Dziękczynna z okazji 20 rocznicy konsekracji naszego kościoła, która przypada 14 listopada br. Również w trakcie tej Mszy Świętej będziemy się modlić w intencji Ks. Prałata Leopolda Witka - emerytowanego proboszcza naszej parafii z okazji jego imienin.

 

7.      Różaniec za zmarłych w listopadzie:

 • Od poniedziałku do piątku o godz. 18.00

 

8.      W ostatnim tygodniu na nowe ogrzewanie w kościele złożono:

 • W kopertach na tace lub do mnie osobiście: 11 850zł
 • Na konto parafialne: 7700zł
 • Ofiary zebrane przy drzwiach kościoła przez Rade Parafialną: 3450zł

Razem stan środków na wymianę ogrzewania w kościele: 32400zł

Za wszystkie złożone ofiary składam Serdeczne Bóg Zapłać! Pokornie proszę o dalsze wsparcie tak abyśmy mogli mając zgromadzone środki rozpocząć zaplanowane prace przy wymianie ogrzewania w kościele! Bardzo też proszę o modlitwę w tej intencji abyśmy wspólnie podołali temu ważnemu dziełu!

 

9.      W ostatnim czasie wsparli naszą parafię:

 • Pan Jan Polak
 • Pan Jan Wójcik
 • Pan Łukasz Rzeczkowski
 • Pani Agnieszka Starowicz
 • Państwo Tomasz i Paulina Pędziwiatr
 • Pan Piotr Dobrzański
 • Państwo Roman i Teresa Dzieża
 • Pani Karolina Witkowska
 • Pan Maciej Skubis
 • Pan Jacek Idęć
 • Państwo Jarosław i Angelika Szarek
 • Pani Małgorzata Karelus
 • Pani Dominika Perek
 • Pani Joanna Hanusek - Buchta
 • Pan Bogusław Borówka
 • Pani Halina Madej
 • Pan Mariusz Pieńkowski
 • Pani Edyta Brzychczy
 • Pani Małgorzata Mystkowska
 • Pani Elżbieta Pulchny
 • Państwo Jadwiga i Paweł Dukała
 • Rodzina Państwa Godzik
 • Rodzina Państwa Alf
 • Państwo Maria i Czesław Kasprzak
 • Państwo Marta i Henryk Musiał
 • Pani Młynarczyk Julia
 • Państwo Andrzej i Zofia Spyrłak
 • Państwo Barbara i Marian Anielscy
 • Rodzina Państwa Bocheńskich
 • Rodzina Państwa Doniec

   
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Aktualności

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Dojazd do kościoła

Różne

Listy

Galeria zdjęć

Rada Parafialna

Sakramenty

Historia

Kontakt

18.11.2019
Poniedziałek
konto parafii: 52102029060000120200952762 - na ogrzewanie: 52102029060000160203258159
sponsor