Parafia św. Antoniego
Ogłoszenia
ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1.      Informujemy, że w oparciu o nowe rozporządzenia władz naszego kraju od dzisiejszej niedzieli zostaje zniesiony limit uczestników w sprawowanej liturgii w kościele.

 

2.      Dekret, Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego... (osobna kartka)

 

3.      Dzisiaj ostatnie Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30

 

4.      W liturgii rozpoczynającego się tygodnia będziemy obchodzić:

 • Dzisiaj - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
 • W poniedziałek - Święto NMP, Matki Kościoła. O godz. 18.30 Msza Święta w intencji Dusz w Czyśćcu Cierpiących a po niej modlitwy Bractwa Dusz w Czyśćcu Cierpiących.
 • W środę - wspomnienie świętych męczenników Karola Lawangi i Towarzyszy
 • W czwartek - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana a zarazem pierwszy czwartek miesiąca czerwca. Okazja do spowiedzi od 16.30 do 17.30!
 • W piątek- pierwszy piątek miesiąca czerwca. O godz. 18.30 Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi od 16.30 do 18.20!
 • W sobotę - pierwsza sobota miesiąca czerwca. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 7.00 odmówimy Litanie do NMP

 

5.      Przypominamy, że w archidiecezji krakowskiej okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej kończy się w niedzielę Najświętszej Trójcy, która w tym roku przypada 7 czerwca!

 

6.      Nabożeństwa Czerwcowe przez cały miesiąc czerwiec:

 • W dni powszednie o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 17.30

 

7.      Za tydzień w niedzielę 7 czerwca będziemy w naszej parafii obchodzić Uroczystość Odpustową ku czci naszego patrona Św. Antoniego z Padwy. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi Ks. Prałat Józef Caputa - Dziekan Dekanatu Bronowickiego. Kazania na wszystkich Mszach Świętych będzie głosił Ks. Paweł Antolak wspomagający nas duszpastersko od września. Bardzo proszę o przygotowanie baldachimu i feretronów. Proszę, aby osoby niosące baldachim i feretrony w trakcje procesji miały założone ochronne maseczki. Będzie je można zabrać z koszyczka na stoliku ze śpiewnikami. Ze względów bezpieczeństwa epidemicznego dzieci nie będą niosły poduszek, małych feretronów, sypały kwiatków i brały udziału w sposób bezpośredni w procesji. W trakcje procesji proszę o ustawienie się na chodnikach i trawnikach wokół kościoła oraz zachowanie bezpiecznego odstępu! W ścisłej procesji weźmie udział tylko asysta i feretrony. Bardzo proszę o przyjście na sumę, kto może w strojach regionalnych! Przy ołtarzu będą ustawione kosze z poświęconym chlebem Św. Antoniego. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na pomoc biednym, chorym, bezdomnym i potrzebującym. Bądźmy, jako czciciele Św. Antoniego hojni wobec naszych braci i sióstr żyjących w nędzy, biedzie i głodzie.

 

8.                              W czwartek 11 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało! Ze względu na nadal obowiązujący stan epidemiczny i odpowiednie przepisy oraz po konsultacji z władzami kościelnymi tegoroczna procesja Bożego Ciała w naszej parafii jak mocno ufam w sposób wyjątkowy będzie miała miejsce wokół naszego  kościoła. Msze Święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 15.00. Po Mszy Św. o godz. 15.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy:

 • Pierwszy ołtarz przy wieży naszego kościoła w pobliżu pomnika Św. Antoniego (przygotowujący ołtarz przy kapliczce na ulicy Katowickiej)
 • Drugi ołtarz koło starej dzwonnicy w pobliżu grobowca Ks. Truszkowskiego (przygotowujący ołtarz na skrzyżowaniu ulicy Palmowej z ul. Katowicką)

 

 • Trzeci ołtarz przy Grocie Matki Bożej (przygotowujący ołtarz przy Grocie Matki Bożej)
 • Czwarty ołtarz przy plebani (przygotowujący ołtarz przy kapliczce Św. Jakuba na ul. Tetmajera)

ü      Przy nowych ołtarzach wskazałem grupy mieszkańców przygotowujące ołtarze w poprzednich latach, które bardzo pokornie proszę o zaangażowanie się w przygotowanie ołtarzy w nowych miejscach. W razie pytań i wątpliwości służę pomocą. Proszę podobnie jak przy odpuście, aby osoby niosące baldachim i feretrony w trakcje procesji miały założone ochronne maseczki. Ze względów bezpieczeństwa epidemicznego dzieci nie będą brały udziału w sposób bezpośredni w procesji ani sypały kwiatków. W trakcje procesji proszę o ustawienie się na chodnikach i trawnikach wokół kościoła oraz zachowanie bezpiecznego odstępu! W ścisłej procesji weźmie udział tylko asysta i feretrony.

 

9.      Do 30 czerwca br. w niedziele Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane  o godz.: 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 18.00. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 do godz. 19.15 jest możliwość przyjęcia Komunii Świętej przez wiernych uczestniczących we Mszy Świętej poprzez transmisję telewizyjną, radiową czy internetową!

 • Proszę o wcześniejsze sprawdzenie godzin zamówionych intencji mszalnych, które uległy pewnym zmianom ze względu na zaistniałą sytuacje!!!
 • Wypominki w maju i czerwcu: w sobotę cz. 1 o godz. 17.45; w niedzielę cz. 2 o godz. 7.45, cz. 3 o godz. 17.15.

 

10.   Poprzez stronę internetową naszej parafii  http://www.antonibronowice.org/ można na bieżąco w sposób  bezpośredni śledzić wszystkie uroczystości i wnętrze naszej Bronowickiej Świątyni!.

 

11.   Z całego serca dziękuje wszystkim, którzy wsparli i nadal wspierają utrzymanie naszego Bronowickiego kościoła oraz funkcjonowanie parafii!

W ostatnim czasie naszą parafię wsparli: Pani/Pan/Państwo: Zofia Spyrłak, Alicja Staniszewska, Elżbieta Zarzycka, Joanna Hanusek-Buchta, Małgorzata Syrda-Śliwa, Aleksandra Rabiasz, Tadeusz Lachowicz. Niech Matka Boża Różańcowa i Św. Antoni z Padwy nasi patronowie  wezmą nas wszystkich pod swoją opiekę!!!

 

Przypominamy dane naszych parafialnych kont bankowych, na które można przekazywać ofiary na rzecz kościoła i parafii:

 • Parafia Rzymskokatolicka p.w. „Św. Antoniego z Padwy", ul. Pod Strzechą nr 18, 31-352 Kraków

PKO Bank Polski SA Oddział 5 w Krakowie: 52 1020 2906 0000 1602 0325 8159

                                                                       lub  52 1020 2906 0000 1202 0095 2762

 

 


   
Następna >>  
Ta strona używa pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies we własnej przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności .
Ogłoszenia

Aktualności

Księża w parafii

Msze św. w kościele

Dojazd do kościoła

Różne

Listy

Galeria zdjęć

Rada Parafialna

Sakramenty

Historia

Kontakt

06.6.2020
Sobota
konto parafii: 52102029060000120200952762 - na ogrzewanie: 52102029060000160203258159
sponsor